Jakie tajemnice kryje Riverdale?

Jakie tajemnice kryje Riverdale?

Riverdale to zwyczajne miasteczko. Niczym nie wyróżnia się na tle innych mu podobnych. Ludzie chodzą do pracy, szkoły, na zakupy. Spotykają się u Popa, gdzie mogą coś zjeść, napić się koktajlu lub porozmawiać.
Zwykłe życie, zwykłych ludzi.

Coś się jednak zmienia

Kiedy zostaje znalezione ciało syna miejscowych bogaczy, Jasona Blossoma, całe Riverdale doznaje ogromnego szoku. Jedna sytuacja, incydent, który jak się niebawem okaże jest morderstwem, sporo namiesza w lokalnej społeczności.

Sprawcą może być każdy, tylko kto jest nim tak naprawdę?

Miejscowy gang? Rodzice? A może ktoś ze szkoły?

Powoli na jaw wychodzą sprawy, o których nikt wolałby nie mówić. Sprawy, które powinny pozostać ukryte za kurtyną. Schowane tak głęboko, że nigdy nie ujrzałyby światła dziennego.
Problemy wielu osób, które codziennie uchodzą za przykładnych obywateli. Dramaty rodzinne i zło kryjące się w każdym domu. Bezsilność i strach.

Tylko co mają wspólnego z zabójstwem Jasona?

Riverdale to serial, który zyskuje przy każdym kolejnym odcinku. Ciągle daje nowe tropy, ziarenka prawdy, które w zamierzeniu mają ułatwić schwytanie sprawcy. Jednak tylko to komplikują.

Oparty jest na serii komiksów wydawanych przez Archie Comics.

Tytułowy Archie, jest głównym bohaterem i jednocześnie powodem problemów u wielu ludzi. Często nieświadomie, ale prawie zawsze jest z jakąś sprawą powiązany.

Razem ze swoimi przyjaciółmi Betty, Veronicą i Jugheadem starają się rozwiązać sprawę śmierci Jasona.

Tylko czy zwykłym uczniom może się to udać?

Kilka słów o obsadzie.

W roli Archiego wystąpił K.J. Apa, zaś jego przyjaciela Jugheada gra Cole Sprouse, którego można kojarzyć z dawnego serialu dla dzieci „Nie ma to jak hotel”. Tak to jeden z bliźniaków.

Jednak poza głównymi bohaterami, uwagę najbardziej przykuwa rudowłosa Cheryl Blossom, siostra Jasona. W tej roli Madelaine Petsch. Cheryl jest zimną, pozbawiona uczuć dziewczyną, która uważa, że mając dużo pieniędzy wolno jej wszystko. W serialu przeszła chyba największą przemianę wewnętrzną.

Poza wspomnianymi wcześniej osobami warto wymienić Mädchen Amick, która wcieliła się w postać matki Betty. Aktorkę znać możecie z serialu Twin Peaks. Grała wtedy Shelly Johnson.

Riverdale jest pełen zwrotów akcji, napięcia, mroku i mimo swojego młodzieżowego charakteru nie ustępuje wielu bardziej „dorosłym” serialom. Na każdy piątkowy odcinek wyczekiwałem z niecierpliwością.

Serial dostępny jest w serwisie Netflix.
Nie zapomnij zostawić lajka na Facebooku.

Napisz do mnie