Stranger Things – serial, który każdy powinien obejrzeć

Od kiedy zacząłem oglądać seriale Netflixa, widzę jak wysoki poziom one reprezentują w porównaniu z produkcjami innych wytwórni. Jako przykład można podać serie: Daredevil, House of Cards lub Sense 8. Jakość jest tu zawsze na pierwszym miejscu.

Stranger Things mógłby potwierdzić tę regułę ale twórcy poszli o krok dalej. Stworzyli małe arcydzieło, które pokazuje historię inną niż wszystkie do tej pory i przywołuje nam wspomnienia lat 80.
Bracia Duffer zrobili 8 niesamowitych, pełnych wrażeń odcinków po których trudno jest pozbierać myśli.

Serial Stranger Things obfituje w masę nawiązań do popkultury lat 80-tych. Plakaty na ścianach, muzyka grająca gdzieś w tle czy też nawiązania do mistrza Yody lub R2D2 w czasie rozmowy kilku chłopców to tylko część rzeczy, które zobaczymy w czasie oglądania.

Mamy tu nieduże miasteczko w którym w dziwnych okolicznościach ZNIKA chłopiec. Chwilę później pojawia się w nim tajemnicza dziewczynka. Rozwiązanie dość sztampowe lecz niech to was nie zniechęca, ponieważ daje to tylko bazę innym, niesamowitym wydarzeniom.

Twórcy dostarczają nam też cudowne doznania wizualne, pokazując nam miasteczko z różnych stron. Wierzcie mi, że takie miejsce każdy chętnie by odwiedził.

Jeśli nadal nie wiecie czy warto „stracić” 8 godzin swojego życia na ten serial to mam dla was:

5 powodów dla których warto obejrzeć Stranger Things

 1. Aktorzy

  Główne role w serialu przypadły kilku młodym aktorom. Pokazali oni jak powinno się wczuć w swoją postać i zagrać na tyle autentycznie, że widz uwierzy we wszystko co widzi na ekranie.  Na pochwałę zasługuje genialna Millie Bobby Brown grająca tu młodą Eleven oraz Winona Ryder w roli zrozpaczonej matki gotowej dosłownie NA WSZYSTKO.
  960

 2. Fabuła

  Historia opiera się głównie na zniknięciu Willa Bayersa i próbie odnalezienia go przez trójkę przyjaciół, matkę i policję. Jednak wraz ze zniknięciem chłopca jego bliscy będą musieli stawić czoło przerażającym siłom.
  0f1f0700-3714-0134-0cb4-0a0b9a139ea7

 3. Liczne Easter Eggi

  Stranger Things to w głównej mierze hołd dla lat 80-tych. Sceny serialu nawiązują więc bardzo często do filmów i seriali z tamtych lat. Jest to wspaniały powrót do przeszłości.
  stranger_things_scenar-1024x512

 4. Klimat

  Serial oscyluje na pograniczu Sci-Fi, Horroru i Dramatu. Buduje napięcie stopniowo od pierwszego odcinka i nie zwalnia już do końca. Nie ma w nim nawet momentu, w którym widz może poczuć się znudzony.stranger-things-nancy-featured

 5. Przyjaźń ponad wszystko

  Grupa czworga dzieciaków dla których przyjaźń jest najważniejsza. Nie boją się przeszkód, które na nich czekają. Za wszelką cenę chcą odnaleźć Willa i pomimo swojego bardzo młodego wieku postanawiają zrobić to bez względu na konsekwencje.66-0

Napisz do mnie