The 100 sezon 3

Minął już jakiś czas od kiedy zakończył się trzeci sezon serialu „The 100”, postanowiłem więc napisać swoje wrażenia po tych 16 odcinkach.

Ten sezon zaczął się tak jak przypuszczaliśmy od scen związanych m.in z Murphym oraz Jahą. Odegrali oni bardzo ważną rolę przez większość odcinków. Murphy dostał nawet swój osobny epizod. Trzeba przyznać, że chłop radzi sobie w trudnych sytuacjach i to wyśmienicie (IF YOU KNOW WHAT I MEAN).

tumblr_inline_nfkmemkEC91rwq0wm-1438191568

Ale nie tylko oni mieli najważniejsze sceny. Cały sezon zaczyna się bardzo ciekawie, bo już od samego początku coś się dzieje. W grę zaczyna wchodzić polityka między Ziemianami a Ludźmi Nieba.
Konflikty i niepewność przed tym czy wybuchnie wojna sprawiały, że każdy odcinek wciągał niesamowicie.
Twórcy byli bez skrupułów. Śmierć Lincolna i Lexy udowodniła, że żarty się skończyły. W końcu oglądamy świat po zagładzie, więc na co liczymy?
Jednak, jak egzekucję Lincolna jakoś przetrawiłem tak śmierci Lexy nie mogę im wybaczyć. Od początku była ona moją ulubioną postacią. Miała ciekawy, wyrazisty charakter i była bardzo nietuzinkowa.
Potwierdza to na przykład fakt, że potrafiła dokonać zmian u siebie i swojego ludu. Pomimo tego, iż wiedziała jakie mogą być późniejsze konsekwencje. Do tej pory kierowała się zasadą „Blood must have blood” jednak postanowiła to zmienić. Nie spotkało się to z przychylnością niektórych osób, lecz ona była pewna w swoim postanowieniu.

The-100-season-3-episode-4-Lexa1

Sezon 3 miał też wiele zwrotów akcji, jak np. przejęcie władzy przez Pike’a i późniejsze wymordowanie oddziału ziemian, przejście Bellamy’ego na złą stronę czy wzięcie przez niektórych zdawałoby się mądrych ludzi, klucza do „Miasta światła”. Widzieliśmy też wewnętrzną przemianę Jaspera czy choćby Octavii.
Cała historia związana z klanami i czyhającą wojną dodawała ciekawego smaczku przez połowę sezonu. Ale potem na scenę weszła A.L.I.E. i przejęła władzę nad innymi. Wtedy dopiero się zaczęło!

the-100-season-3-episode-6-alie-jason-rothenberg

Druga połowa sezonu była walką pomiędzy ludźmi a A.L.I.E. i jej „wyznawcami”. No dobra, próbą walki. Bohaterowie chcieli zniszczyć sztuczną inteligencję i uratować swoich przyjaciół. Jak się to skończyło wszyscy doskonale wiemy.
Po finałowym odcinku zapewne każdemu nasuwają się pytania. Co będzie dalej? Czy ziemia przetrwa? Czy A.L.I.E. mówiła prawdę i teraz ludziom na prawdę został tylko krótki czas na naszej planecie?
Wszystko zapewne okaże się w sezonie 4. Ale to dopiero w 2017 roku. Musimy cierpliwie czekać.

Napisz do mnie