ANT-MAN czyli po rozum do mrówek

Nie wiem jak to się mogło stać, że dopiero teraz obejrzałem ANT-MANA. Chyba po prostu zapomniałem.  Albo zaczęła mnie nudzić seria filmów z bohaterami Marvela. No cóż, jednak obejrzałem i chcę się z wami podzielić moimi wrażeniami z tego filmu.

Kilka słów o fabule

Głównym bohaterem jest Scott Lang (Paul Rudd), złodziej, który po odsiadce w więzieniu chce się zmienić i odbudować swoje relacje z córką.
Podczas wizyty na jej urodzinach zostaje upomniany przez byłą żonę i jej narzeczonego o nie płacenie alimentów. Przez to, że był karany nie może znaleźć legalnej pracy więc zgadza się na skok razem z kolegą Luisem i jego ekipą.
Scott włamuje się do domu zamożnego mężczyzny i łamie jego zabezpieczenia. Znajduje w nim tylko stary kombinezon. Po jego założeniu przypadkiem kurczy się do wielkości owada.

Następnie kontaktuje się z nim właściciel domu z propozycją napadu, który może uchronić świat przed złem.

Marvel's Ant-Man..Scott Lang/Ant-Man (Paul Rudd)..Photo Credit: Zade Rosenthal..? Marvel 2014

Czy warto oglądać?

Oglądając Ant-mana otrzymamy sporą dawkę dowcipów i zabawnych sytuacji. Aktorzy grający w filmie zostali dobrani bardzo dobrze. Szczególnie polubiłem Luisa (Michael Peña) i te jego śmieszne opowieści. Świetnie poradził sobie również Paul Rudd wcielając się w tytułowego Ant-Mana. Od początku filmu jest bardzo interesujący i nie nudzi. Jest autentyczny zarówno jako ojciec małej córeczki, złodziej ale też wkładając swój kostium superbohatera.

ant-man-13
Nie najlepiej natomiast wypadła Evangeline Lilly. Przez pierwszą część filmu była dla mnie nieciekawa. W drugiej połowie , gdy jej rola ma większe znaczenie w całej akcji, trochę nabrałem do niej przekonania. W ogóle druga połowa jest lepsza. Tu wreszcie twórcy przypomnieli sobie o czym jest film i możemy zobaczyć naszego superbohatera w pełnej krasie znacznie częściej.

Jak pisałem wyżej humor filmu jest na bardzo wysokim poziomie. Zobaczymy np. śmieszne sceny z treningów Scotta (m.in. próbę przelecenia przez dziurkę od klucza).
Bardzo fajne były też sceny, w których nasz bohater zmniejszony już do rozmiarów owada przemieszcza się między różnymi szczelinami itd. Ciekawie przedstawione były też mrówki, które pomagały Ant-Manowi. Jeżeli kiedyś się ich baliście to teraz je polubicie.

1025031-trn1782compv12701014-1200

Na zakończenie

Jeżeli jeszcze nie wiecie czy obejrzeć ten film, to nie zastanawiajcie się długo bo na prawdę warto. Jest dobry nie tylko dla fanów komiksów ale też dla osób, które z komiksami nie miały wcześniej styczności.

Jeśli podobała wam się recenzja to będę wdzięczny jak dacie lajka na Facebooku. Możecie również zapisać się na Newsletter, ponieważ za kilka dni pojawi się kolejny wpis. Zapisując się macie pewność, że nic nie przegapicie.

Napisz do mnie